BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Start

BIOMED-LUBLIN zainwestuje w Zakład Frakcjonowania Osocza w Mielcu

BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. otwiera nowy rozdział w swojej działalności. Spółka, w związku z planowanym wejściem na rynek NewConnect, przeprowadziła udaną emisję akcji o wartości 35,5 mln zł. Znaczna część środków pozyskanych z emisji akcji przeznaczona zostanie na uruchomienie drugiego segmentu działalności BIOMED-LUBLIN SA w oparciu o posiadany Zakład Frakcjonowania Osocza w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu.

Kapitał pozyskany z emisji akcji zostanie przeznaczony na realizację niezbędnych dla rozwoju spółki inwestycji oraz na rozszerzenie podstawowej działalności. Spółka zamierza wprowadzić na rynek preparaty oparte na najnowocześniejszych, światowych technologiach. Ponadto, ważnym aspektem rozwoju działalności jest wytwarzanie produktów z osocza krwi. W związku z tym BIOMED-LUBLINSA zamierza dofinansować i unowocześnić zakład frakcjonowania osocza w specjalnej strefie ekonomicznej w Mielcu.

„Spółka BIOMED-LUBLIN SA jest obecnie na etapie intensywnego rozwoju. Emisja akcji przeprowadzona w ofercie prywatnej umożliwi nam przeprowadzenie wielu korzystnych zmian w spółce. Te zmiany będą szczególnie korzystne dla naszej fabryki w Mielcu. Jestem przekonany, że – dzięki środkom pozyskanym z emisji akcji – mielecki Zakład Frakcjonowania Osocza w niedalekiej przyszłości może stać się wiodącym producentem preparatów z osocza krwi” – powiedział Waldemar Sierocki, prezes BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

Debiut spółki BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. na NewConnect planowany jest na koniec czerwca 2011 roku.