BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Start

BIOMED-LUBLIN pozyskał 35,5 mln zł z emisji akcji i wkrótce zadebiutuje na giełdzie w Warszawie

Lubelski Biomed – Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA – otwiera nowy rozdział w swojej działalności. Spółka, w związku z planowanym wejściem na rynek NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, przeprowadziła udaną emisję akcji o wartości 35,5 mln zł. Debiut – jeszcze w czerwcu br.

„To jedna z największych emisji na rynku NewConnect. Objęta została cała emisja, było nawet więcej chętnych niż oferowaliśmy akcji. Bardzo mnie to cieszy, w kontekście naszych ambitnych planów inwestycyjnych” – podkreśla Waldemar Sierocki, prezes prezes BIOMED-LUBLIN Wytwórni Surowic i Szczepionek S.A.

BIOMED-LUBLIN S.A. to jeden z największych w Polsce producentów probiotyków, czyli leków osłonowych stosowanych przede wszystkim w kuracjach antybiotykowych. Najbardziej ceniony i znany na rynku jest Lakcid. Spółka zamierza wprowadzić także inne preparaty oparte na najnowocześniejszych, światowych technologiach. Oprócz inwestycji podejmowanych w lubelskim zakładzie, część pozyskanych funduszy trafi także na Podkarpacie. W mieleckiej Strefie Ekonomicznej BIOMED-LUBLIN S.A. posiada Zakład Frakcjonowania Osocza, który zostanie w znaczący sposób dofinansowany i rozbudowany.

Skutkiem planowanych inwestycji będzie m.in.: zwiększenie zespołu odpowiedzialnego za produkcję preparatów w zakładach Biomedu. Spółka, w związku z dynamicznym rozwojem, będzie potrzebowała wysokowykwalifikowanej kadry, absolwentów wyższych uczelni.

„Jesteśmy obecnie na etapie intensywnego rozwoju. Emisja akcji umożliwi nam przeprowadzenie wielu korzystnych zmian. Naszą ambicją jest unowocześnienie naszych zakładów i rozwinięcie profesjonalnej kadry” – wyjaśnia Waldemar Sierocki, prezes BIOMED-LUBLIN Wytwórni Surowic i Szczepionek S.A.

Debiut BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. na NewConnect planowany jest na koniec czerwca 2011 roku. W planach spółka ma wejście na główny parkiet warszawskiej giełdy papierów wartościowych.

„NewConnect to początek drogi. Chcemy postawić na tym rynku pierwsze kroki, dać się poznać akcjonariuszom i inwestorom. Gdy tak się stanie, myślimy o wejściu na główny rynek giełdy w Warszawie. Jest to część naszej strategii, polegającej na tym, żeby funkcjonować jako spółka publiczna, w którą będą mogli inwestować polscy inwestorzy, czerpiąc na równych prawach korzyści z frakcjonowania polskiego osocza” – mówi prezes Waldemar Sierocki.