BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> Kolejny certyfikat GMP dla Biomedu

Kolejny certyfikat GMP dla Biomedu

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA otrzymał certyfikat GMP na wytwarzanie produktów. To już kolejny dowód na to, że lubelska spółka spełnia wymagania tzw. Dobrej Praktyki Wytwarzania.

Certyfikat dotyczy między innymi leku do immunologicznego leczenia przewlekłych chorób alergicznych – Histaglobuliny oraz leku GAMMA anty-Hbs , która zapobiega zachorowaniom na wirusową żółtaczkę typu B i GAMMA antyD - leku stosowanego w profilaktyce choroby hemolitycznej noworodków.

- Certyfikat GMP świadczy o tym, że nasze produkty odznaczają się wysoką jakością i spełniają światowe standardy wytwarzania. Dlatego z powodzeniem będziemy mogli rozszerzyć sprzedaż produktów krwiopochodnych  na zagranicznych rynkach. Jesteśmy wiodącym producentem leków w Polsce, natomiast certyfikat pomoże nam umocnić pozycje poza granicami naszego kraju - mówi Waldemar Sierocki, prezes zarządu Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek  SA.

Do tej pory lubelska spółka  uzyskała już certyfikat dotyczący Lakcidu oraz Działu Kontroli Jakości, który monitoruje poszczególne etapy wytwarzania produktów.