BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> Certyfikat GMP na produkty krwiopochodne dla Biomed-Lublin SA

Certyfikat GMP na produkty krwiopochodne dla Biomed-Lublin SA

BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA otrzymał certyfikat GMP na wytwarzanie produktów, w tym głównie krwiopochodnych. To dowód na to, że spółka spełnia światowe standardy wytwarzania, co w konsekwencji pozwoli na ekspansję  BIOMED-LUBLIN na rynki zagraniczne.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny nadał spółce certyfikat GMP na wytwarzanie  produktów krwiopochodnych m.in.: Trombiny – leczenie krwawień występujących w trakcie zabiegów chirurgicznych; Histaglobuliny - leku do immunologicznego leczenia przewlekłych chorób alergicznych; GAMMA anty-Hbs – preparat stosowany w biernej profilaktyce wirusowego zapalenia wątroby tybu B; GAMMA antyD - preparat stosowany w profilaktyce konfliktu matczyno-płodowego w zakresie antygenu D z układu Rh.
- Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego to dla nas bardzo dobra informacja. Certyfikat GMP świadczy o tym, że nasze produkty odznaczają się wysoką jakością i spełniają międzynarodowe standardy wytwarzania. Dlatego z powodzeniem będziemy mogli rozszerzyć sprzedaż produktów krwiopochodnych  na zagranicznych rynkach. Prowadzimy już konkretne rozmowy na temat eksportu - mówi Waldemar Sierocki, prezes zarządu BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek  SA.

Do tej pory lubelska spółka posiadała certyfikaty GMP dotyczące swoich najbardziej znanych produktów: probiotyku Lakcid oraz Distreptazy, preparatu pozwalającego na rozpuszczanie zrostów tworzących się po operacjach. Potwierdzanie najwyższej jakości produktów Biomedu Lublin poprzez uzyskiwanie certyfikatów GMP na kolejne farmaceutyki jest istotne zarówno z punktu widzenia prowadzonej ekspansji geograficznej, jak i realizowanego projektu przetwarzania osocza na dużą skalę, który już w tym roku może stać się głównym motorem wzrostu biznesu Spółki.