BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> Lakcid dostępny także w kapsułkach

Lakcid dostępny także w kapsułkach

Lakcid w kapsułkach to najnowsza propozycja Biomed-Lublin SA. Dotychczas lek był dostępny wyłącznie w postaci tradycyjnych ampułek. Obecnie producent, rozszerzając swoją ofertę, wprowadził do sprzedaży kolejną formę probiotyku. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku oraz sugestie ze strony lekarzy i farmaceutów.

Kapsułkę można połknąć, jej specjalny kształt ułatwia sprawne przełykanie. Dodatkowo nową formę probiotyku można także otworzyć, a zawarty w niej proszek rozpuścić w niewielkiej ilości płynu i następnie wypić. Jest to rozwiązanie skierowane do tych, którzy wolą przyjmować lek w płynnej postaci.

Lakcid w kapsułkach świetnie sprawdzi się także w podróży, ponieważ jest łatwy
w przechowywaniu, a jego zażywanie jest możliwe nawet w niedogodnych warunkach i nie ma konieczności jego rozpuszczania.

Preparaty grupy Lakcid (takie jak Lakcid, Lakcid forte, Lakcid L) to oryginalne leki probiotyczne. Przeznaczone są do stosowania w trakcie i po zakończeniu terapii antybiotykowej, a także przy problemach trawiennych, czy dolegliwościach żołądkowych występujących np. w czasie egzotycznych podróży. Jako jedyny w Polsce zawiera szczepy oporne na antybiotyki z grupy penicylin. Szczepy Lactobacillus r. oporne są na największe spektrum antybiotyków. Badania kliniczne dowodzą potwierdzoną oporność na 27 antybiotyków i chemioterapeutyków.

Lakcid obecny jest na polskim rynku od ponad pięćdziesięciu lat. Do tej pory sprzedawany był głównie w ampułkach, które wciąż będą oferowane przez producenta. Lakcid należy do najpopularniejszych probiotyków,  zyskał zaufanie lekarzy, farmaceutów i przede wszystkim pacjentów, czego dowodem są liczne nagrody, m.in. Laur Konsumenta 2011, czy otrzymany niedawno tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości 2013.