BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> Jak skutecznie walczyć z norowirusami i grypą żołądkową

Jak skutecznie walczyć z norowirusami i grypą żołądkową

Ostatni przykład epidemii w lubelskich szkołach podstawowych pokazuje, że wiedza na temat profilaktyki zakażeń wirusami jest wciąż niewystarczająca. Ale są proste sposoby, żeby bronić się przed grypą żołądkową – dbanie o higienę, częste mycie rąk, czy stosowanie probiotyków.

Zimą, wraz ze spadkiem temperatury obniża się także nasza odporność. W tym czasie jesteśmy bardziej narażeni na działanie wirusów. Zakażenie rotawirusami i norowirusami, potocznie zwane grypą żołądkową, to szczególnie nieprzyjemna dolegliwość. Niesie za sobą też niebezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych, ponieważ jej symptomy mogą utrzymywać się nawet przez tydzień. Złe samopoczucie, bóle stawów, wymioty i wysoka gorączka to tylko niektóre z objawów zarażenia drobnoustrojami, które w konsekwencji mogą doprowadzić do odwodnienia i wycieńczenia organizmu, a w bardziej poważnych przypadkach nawet do uszkodzenia organów wewnętrznych.

Najlepiej zapobiegać chorobom poprzez zdrowy sposób odżywiania, regularne uprawianie sportu i dbałość o higienę. Natomiast, w przypadku zachorowania należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe nawodnienie. Trzeba na bieżąco uzupełniać płyny w odwodnionym i zmęczonym organizmie. Istotną kwestią w walce z rota- i norowirusami jest także higiena. Złośliwe wirusy przenoszą się zarówno przez kontakt z osobą zakażoną, jak nawet z powierzchnią, której ta osoba dotykała. Dlatego jednym z zalecanych działań jest częste i dokładne mycie dłoni. Warto także skorzystać z produktów farmaceutycznych, które skutecznie wspomagają walkę z wirusami, np. z probiotyków. Takim produktem jest Lakcid L, produkowany przez firmę Biomed-Lublin. Jest to lek bez recepty, służący zwalczaniu biegunek wirusowych u dzieci oraz zwalczaniu zaburzeń pracy jelit. Lakcid L można stosować zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce zaburzeń jelitowych.

Trzymając się tych prostych zasad możemy skutecznie zapobiec chorobom żołądka spowodowanym zakażeniem wirusem, a w przypadku ich wystąpienie złagodzić objawy lub przyspieszyć regenerację organizmu.