BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> BIOMED-Lublin WSiS S.A. podpisuje umowę faktoringową

BIOMED-Lublin WSiS S.A. podpisuje umowę faktoringową

Warszawa, 9 września 2016 r.

9 września 2016 roku BIOMED-Lublin zawarł umowę o świadczenie usług faktoringowych ze spółką Magellan S.A. z limitem określonym na poziomie 2,5 mln złotych. Umowa pozytywnie wpłynie na pozycję płynnościową spółki, znacząco skracając terminy wpływu należności ze sprzedaży leków krwiopochodnych produkowanych przez spółkę.

Zawarcie umowy o świadczenie usług faktoringowych jest przejawem realizacji planu restrukturyzacji przyjętego przez spółkę. Umowa stanowi podstawę dla realizacji usług faktoringowych przez spółkę Magellan S.A. na rzecz Biomed-Lublin w odniesieniu do wierzytelności pieniężnych przysługujących spółce z tytułu sprzedaży produktów osoczopochodnych.

BIOMED-Lublin WSiS S.A. wypracował w I półroczu 2016 r. 19,06 mln zł przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 16,38 mln zł w analogicznym okresie 2015 r., co oznacza wzrost o 16,4 proc. rdr.

- W związku ze wzrostem sprzedaży kluczową kwestię pełni obecnie cykl rotacji należności. Zawarta umowa faktoringowa znacząco poprawi bieżącą płynność spółki. W połączeniu z rosnącą sprzedażą ma to silny pozytywny wpływ na pozycję finansową spółki, jej zdolność do prowadzenia procesu restrukturyzacji i realizacji działań rozwojowychpodkreśla Andrzej Stachnik, prezes zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.Nie bez znaczenia jest też zaufanie, które okazał nasz partner – lider na rynku usług finansowych dla sektora ochrony zdrowia. – dodaje.


BIOMED-LUBLIN jest biotechnologiczną spółką publiczną  zajmującą się produkcją w oparciu o własne, opatentowane, wysokospecjalistyczne oraz innowacyjne technologie. Jest jednocześnie wytwórcą substancji czynnych (active pharmaceutical ingredient - API) do swoich produktów .

Spółka jest jedynym w kraju oraz jednym z niewielu w Europie  wytwórcą szczepionki przeciwgruźliczej BCG. Obowiązkowy program szczepień wszystkich dzieci jest prowadzony wyłącznie w oparciu o szczepionkę przeciwgruźliczą BCG wytwarzaną w Biomed Lublin. Szczepionka jest również eksportowana  do innych krajów.

Biomed Lublin jest jednocześnie właścicielem technologii oraz materiału biologicznego ( szczepów bakteryjnych  ) stanowiącego podstawę wytwarzania  produktów: Distreptaza , Szczepionka BCG , Onko BCG oraz Lakcid .

Dodatkowo BIOMED produkuje wyroby do diagnostyki laboratoryjnej oraz świadczy usługi wytwarzania oraz konfekcjonowania podmiotom zewnętrznym.

Spółka spełnia wszelkie standardy dla przemysłu farmaceutycznego potwierdzone certyfikatem GMP. (Good Manufacturing Practice) tj. certyfikatem Dobrej Praktyki Wytwarzania wydanym przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego na wszystkie obszary wytwarzania.

Produkty są wytwarzane  w oparciu o technologię która jest efektem współpracy zespołów technologów Biomedu z jednostkami naukowo - badawczymi w kraju i za granic. Wiele rozwiązań technologicznych jest unikatowych i  chronionych  prawem patentowym .

Główne produkty Spółki zostały pogrupowane w następujące kategorie:

            Produkty lecznicze – leki na receptę,

            Produkty lecznicze – leki bez recepty OTC (Over-the-counter),

            Suplementy diety – preparaty służące do wzbogacenia diety o bakterie probiotyczne,

            Wyroby medyczne i odczynniki laboratoryjne,

Preparaty krwiopochodne.

Kontakt dla prasy:

Mariusz Babula

Senior IR Manager

Telefon:  +48 691 809 225

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.