BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> BIOMED-LUBLIN sprzedaje zapas przeterminowanego osocza

BIOMED-LUBLIN sprzedaje zapas przeterminowanego osocza

12 września 2016 roku BIOMED-Lublin WSiS S.A. uzgodnił warunki i zawarł umowę sprzedaży osocza spółce Seraplex Inc z siedzibą w Pasadenie (CA, Stany Zjednoczone). Wartość transakcji wyniosła blisko 1,3mln zł. Sprzedaż przeterminowanego osocza poprawia pozycję płynnościową spółki i zdejmuje z niej obowiązek ponoszenia kosztów magazynowania i utylizacji.

Opisana umowa jest drugą z kolei umową zawartą z Seraplex,  której przedmiotem jest sprzedaż osocza. Wcześniej w tym roku BIOMED-Lublin sprzedał mniejszą partię osocza za cenę o równowartości ok 800 tys. złotych. W wyniku zawartych umów BIOMED-Lublin nie posiada już osocza, którego termin przydatności do frakcjonowania upłynął. Ich łączna wartość przekracza 2 mln złotych.

Dbałość o pozycję płynnościową i strukturę kapitału obrotowego to obszary, którym poświęcamy wiele uwagi. Rozsądna polityka magazynowa jest dla nas bardzo ważna. W połączeniu ze staraniami o wzmocnienie struktur marketingowo-sprzedażowych daje to solidne fundamenty do rozwoju spółki. podkreśla Andrzej Stachnik, prezes zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. – Dzięki sprzedaży, osocze, które dla nas straciło wartość, będzie mogło zostać wykorzystane przez naszego kontrahenta, specjalizującego się w tym obszarze. To dodatkowy pozytywny wymiar tej transakcji.

Kontakt dla prasy:

Mariusz Babula

Senior IR Manager

Telefon:  +48 691 809 225

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.