BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> Nowy Członek Zarządu BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

Nowy Członek Zarządu BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

21 września 2016 roku Rada Nadzorcza BIOMED-Lublin WSiS S.A. podjęła decyzję o powołaniu do składu zarządu z dniem 1 października 2016  r. Spółki Pana Adama Siwka. Zmiana ta ma wzmocnić Spółkę nie tylko w realizacji układu z wierzycielami, ale również w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju.

11 lipca bieżącego roku Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku wydał postanowienie o zatwierdzeniu układu przyjętego przez zgromadzenie wierzycieli BIOMED-Lublin w ramach postępowania restrukturyzacyjnego spółki.

Realizacja układu z wierzycielami pozostaje naszym głównym celem. Dążąc jednak do tego, by po jego wykonaniu również zapewnić Spółce możliwość stabilnego działania, podjęliśmy decyzję o uzupełnieniu składu zarządu. Jestem pewien, że kompetencje i bogate doświadczenie Pana Adama Siwka nie tylko pomogą sprawnie przeprowadzić Biomed-Lublin przez restrukturyzację, ale także otworzą przed Spółką nowe perspektywy, by w pełni wykorzystać jej potencjał – mówi Dariusz Kucowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

Adam Siwek ukończył studia ekonomiczne Akademii Ekonomicznej (dzisiejszym Uniwersytecie Ekonomicznym) we Wrocławiu, a także Studium Podyplomowe w zakresie aspektów ekonomicznych, ekologicznych i technicznych energetyki.

Karierę zawodową rozpoczął w firmie doradczej EconTrade Sp. z o.o. jako Szef Biura Analiz i Wiceprezes Zarządu. Współwłaściciel firmy doradczej INERCON Sp. z o.o., gdzie w latach 2002-2009 pełnił funkcję Członka Zarządu. W latach 2009-2011 związany z KGHM Energetyka Sp z o.o. kolejno na stanowisku Wiceprezesa ds. Ekonomiczno-Finansowych, a następnie Prezesa Zarządu. W latach 2012-2013 był Członkiem Zarządu, a następnie Wiceprezesem i Dyrektorem Pionu Inwestycji Strategicznych PGNiG Termika SA. W latach 2014-2015 Prezes Zarządu Towarzystwa Finansowego SILESIA Sp. z o.o., skąd odszedł, by objąć stanowisko Dyrektora ds. Strategii i Rozwoju Torpol Oil&Gas Sp. z o.o., pełnione do sierpnia 2016 r.

Członek Rad Nadzorczych WPEC Legnica SA, TFS Sp. z o.o., PLL LOT S.A., TORPOL S.A.. Członek Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, Word Energy Council, oraz Business Centre Club.

Adam Siwek posiada bogate doświadczenie w analizie przedsiębiorstw i przygotowaniu długofalowych planów strategicznych i oraz inwestycyjnych. Nadzorował liczne projekty opracowania planu restrukturyzacji i wdrożenia strategii skierowanej na wzrost wartości firmy.

Kontakt dla prasy:

Mariusz Babula

Senior IR Manager

Telefon:  +48 691 809 225

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.