BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> BIOMED-LUBLIN z nowym znaczącym akcjonariuszem

BIOMED-LUBLIN z nowym znaczącym akcjonariuszem

W akcjonariacie BIOMED-LUBLIN ujawnił się znaczący branżowy inwestor, Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych S.A. Spółka już wcześniej posiadała pakiet akcji, który 27 października zwiększyła, osiągając 14,17% udziału w akcjonariacie Biomedu oraz 9,83% udziału w głosach na jego walnym zgromadzeniu.

Zgodnie z przekazanymi przez OPDF S.A. informacjami, obecnie posiada ona 6.273.005 akcji Biomedu Lublin, stanowiących 14,17% udziału w jego kapitale zakładowym oraz 9,83% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Swój udział zwiększyła w wyniku zakupu 4.773.005 akcji zwykłych na okaziciela (niedopuszczonych do obrotu publicznego). Przed zwiększeniem udziału OPDF S.A. posiadała 1.500.000 akcji, które stanowiły 3,39% udziału w kapitale zakładowym oraz 2,35% udziału w ogólnej liczbie głosów na WZ Biomedu.

W wyniku transakcji Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych S.A. została obecnie jednym z największych akcjonariuszy Biomedu Lublin. Wzmocnienie akcjonariatu o prężnie działający podmiot branżowy jest dla Spółki bardzo dobrą informacją – mówi Andrzej Stachnik, Prezes Zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych S.A., obecna na rynku od 1999 roku, to dynamicznie rozwijająca się Spółka założona przez grupę sześciu polskich hurtowni farmaceutycznych, pełniąca funkcję wsparcia biznesowego dla tej grupy.

Kontakt dla prasy:

Mariusz Babula

Senior IR Manager

Telefon:  +48 691 809 225

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.