BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. realizuje postanowienia układu

BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. realizuje postanowienia układu

BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. podsumowuje pierwszy miesiąc realizacji układu. Z dniem 22 września 2016 roku uprawomocnił się zatwierdzony w czerwcu br. układ przyjęty przez zgromadzenie wierzycieli BIOMED-LUBLIN w ramach postępowania restrukturyzacyjnego spółki. Na podstawie postanowień układu oraz odrębnych porozumień Spółka realizuje program restrukturyzacji i reguluje wszystkie zobowiązania.

Stwierdzenie przez sąd prawomocności postanowienia pozwoliło spółce rozpocząć spłaty wierzycieli zgodnie z propozycjami układowymi zatwierdzonymi przez sąd. Wartość wierzytelności objętych układem wynosi łącznie 93,5 mln zł.

– Sprzyjające warunki rynkowe w połączeniu z wysiłkiem wkładanym przez nasz zespół skutkują dobrymi wynikami sprzedażowymi. Pozwala nam to realizować nasze zobowiązania w terminie – mówi Andrzej Stachnik, Prezes Zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. Jednocześnie nie ustajemy w pracach nad poprawą struktury bilansu. Pracujemy nad projektami, które pomogą upłynnić aktywa nieoperacyjne bez wpływu na potencjał rozwojowy spółki – podkreśla.

Pod koniec września Biomed-Lublin dokonał spłaty pierwszej raty na rzecz Banku Millennium. Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. dokonał też spłaty pierwszej raty na rzecz obligatariuszy, zgodnie z harmonogramem zawartym w warunkach układu z wierzycielami. Wierzyciele z tej grupy otrzymali łącznie ok. 650 tys. zł w ramach spłaty zaległych odsetek. Pozostałe odsetki płacone będą w półrocznych odstępach, zgodnie z oryginalnym harmonogramem. Pierwsza spłata kapitału, w wysokości 5% jego wartości, trafi do obligatariuszy przed upływem trzech miesięcy od dnia zatwierdzenia układu.

­- Realizację postanowień układu traktujemy priorytetowo. Podstawowym celem prowadzonych działań restrukturyzacyjnych jest zapewnienie pełnej możliwości realizacji planu. Terminowe regulowanie zobowiązań potwierdza skuteczność tych działań. Jestem przekonany, że Biomed-Lublin jest w stanie nie tylko sprawnie realizować postanowienia układu, ale równocześnie prowadzić projekty prorozwojowe – podkreśla Andrzej Stachnik, Prezes Zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

Kontakt dla prasy:

Mariusz Babula

Senior IR Manager

Telefon:  +48 691 809 225

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.